הילה נבט

 

כשאני מעצבת אני מספרת סיפור, וזה סיפור שלא קרה לי ולא אני כתבתי, אבל תמיד חשוב לי למצוא את המקום שבו אני מרגישה את הסיפור נוגע בי.

מאז ומתמיד ייחסתי המון חשיבות למילים. אני נותנת המון משמעות לבחירה המדויקת של כל מילה ומילה, גם כשלא צריך. אז כביכול זו אולי בחירה לא מובנת שלי, לפנות דווקא למימד שבו אני מתבטאת בלי מילים. אבל מרוב הכבוד והחשיבות שיש לי כלפי מילים, הן לפעמים מרגישות ישירות מדי. וכשאני קוראת מילים אני רואה צבעים, וכשאני שומעת משפטים אני רואה צורות. בגד יכול לספר סיפור שלם, וצבע יכול להגיד ״באתי לריב״ באופן ברור לא פחות מאשר המילים עצמן. תמונה על הקיר יכולה להציג סיפור משפחתי, ומתלה מפתחות יכול לספר כמה אנשים גרים בבית. וכאן בעיני הקסם שבעיצוב במה: זה הסיפור שמתחת לסיפור המדובר, אלה המילים ללא המילים. 

 

הרגע האהוב עליי בתהליך עבודה על הצגה הוא כשאני יושבת בקהל, אנונימית, ורואה את מה שיצרנו יחד מקבל חיים, מתרגשת לראות את השחקנים לובשים בגדים שנבחרו בקפידה, זזים על הבמה שכל פרט ופרט בה עבר תהליכי מחשבה ודיוק. ואז להסתכל על הבמאי או הבמאית ולראות אותם מתרגשים כמוני.

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים. לא יודעת אם אני מאמינה באלוהים, אבל אני מאמינה בפרטים הקטנים. שם נמצאים הסיפור והפרשנות, שם מעניין.

 


אינסטגרם:

Hilla Nevat (@hillanevat) • Instagram photos and videos

טלפון:

0546686163

מייל:

hilla.nevat@gmail.com