זיו שטרנברג

קליבררה

בעבודתי אני חוקר את המהות של הגרפיטי כמעשה אמנות, על ידי העתקת הגרפיטי מסביבת הרחוב הטבעית לו והעברתו לחלל הגלריה ולנייר המודפס. 

במהלך שיטוטי במקומות עזובים על מנת לחפש מקומות לצייר בהם גרפיטי, מצאתי ואספתי תצלומים ושקופיות ללא בעלים. בעבודה זו החלטתי לצייר את האלמנטים הקליגרפים שלקוחים משפת הגרפיטי שלי על גבי תצלומים מתוך האוסף המתהווה הזה. בחרתי לצייר את הגרפיטי על תצלומים המתארים ברובם ארכיטקטורה, כך שפעולת ההשחתה עברה מהקיר ברחוב להדפסה הצילומית. בכך איפשרתי לעצמי לקשקש על ההיסטוריה, להתערב בזמן ובמרחב ולייצר שדה שלם של אפשרויות חדשות. לתפיסתי, פעולת ההשחתה על גבי המרחב הצילומי רפטטיבית ובעלת  כח פועם לא פחות מזה שקיים אצל אחותה מהמרחב האורבני, גם אם היא נתפסת כעדינה יותר. 

ההדפסות שעל גביהן ציירתי בדיו ועט נובע, נוצרו בשיטת ה״Paste up”, שיטה הלקוחה גם היא מעולמות הגרפיטי. בטכניקה זו תצלום יחיד מודפס על דפים רבים שמודבקים יחד ליצירת התצלום השלם.

מנחה: אבי מילגרום

  • עבודות מדיה מעורבת בגדלים משתנים מוצבות על גבי הקיר. מצד ימין למעלה: דימוי מטופל בצבעי שחור, לבן ואדום של אדם האוחז בדגל הנראה כחלק מהפגנה, דימוי מטופל בצבעי שחור, לבן ואדום של בובה שעונה לעבר הרצפה, מצד שמאל: דימוי בצבעי שחור- לבן.
  • עבודות מדיה מעורבת תלויות על גבי הקיר. מימין לשמאל: מצד ימין שני צמדי דימויים תלויים אחד מעל השני בצבעי שחור, לבן ואדום, כאשר בפינה השמאלית העליונה הדימוי בצבעי שחור- לבן בלבד. משמאל לרביעייה- שלושה דימויים תלויים אחד אחרי השני בצבעי שחור, לבן ואדום. בהם דימויי מבנים שונים.
  • מימין חלונות המשקיפים על נוף העיר תל אביב יפו וחוף הים, מצד שמאל: מבט על מקבץ ארבע עבודות התלויות על גבי הקיר ולצידן עבודה נוספת. העבודות בצבעי שחור לבן ואדום מלבד עבודה אחת שהיא בצבעי שחור ולבן בפינה השמאלית העליונה של הרביעייה.
  • מבט על החלל כאשר קיר חלונות ניצב ממול, ומשני הצדדים תלויים דימויים צילומיים מטופלים, מדיה מעורבת, בגדלים משתנים.
  • תקריב על מקבץ ארבע יצירות מדיה מעורבת. היצירות תלויות אחת מעל השניה במבנה מרובע. מימין למעלה בכיוון השעון מורכבות מצבעי שחור, לבן ואדום, כאשר בפינה השמאלית העליונה הדימוי בצבעי שחור- לבן בלבד. הדימויים מורכבים מחלקים המוצמדים אחד לצד השני. דימויים צילומים של מראה נוף, אנשים ומבנים מעורבים עם יצירה בסגנון קליגרפיה.
  • תקריב על עבודת מדיה מעורבת. היצירה מורכבת מחלקים המוצמדים אחד לשני, הדימוי נראה כדימוי צילומי מטופל בעבודת קליגרפיה. בדימוי דמות בובה שעונה לעבר הרצפה ואנשים עומדים מסביב. בצבעי שחור, לבן ואדום.