סלאם ממוש

ניסיתי לשמור על הלבן נקי

הפרויקט מורכב מציורים בשמן על נייר שנעשו על פי תצלומים מתוך האלבום המשפחתי. בציורים האנשים והסביבה שבה הם צולמו מצוירים בעמימות והזהות של הדמויות הולכת ומתפוררת. 

בציורים ניסיתי להתעמת עם הצילומים שמתוכם ציירתי בעזרת המחיקה של הדמויות המצוירות. בכך אני מנגידה את מדיום הציור ממדיום הצילום שמטבעו מתאר הכל לפרטי הפרטים. בפעולה זו אני מנסה למחוק את הזיכרון שכרוך בצילום ולייצר סביבו מסתורין וערפול.

את התצלומים שעל פיהם ציירתי בחרתי דרך שני קריטריונים. הראשון, שיופיעו בתצלום שני אנשים שיש ביניהם מערכת יחסים כלשהי, והשני, תצלומים שהופיעו בהם גוונים של אדום, כחול  ושחור לבן. 

קבוצת העבודות הזו התחילה מתצלום משפחתי שנחקק אצלי בזיכרון. בתצלום רואים את הורי באמצע טקס חתונתם בכנסיה. מאז ומעולם היה נדמה לי כאילו התצלום מתעד את ״המשפחה הקדושה״ המופיעה במיתולוגיה הנוצרית. מאז אני ממשיכה  לחקור באמצעות הציור את אלבום המשפחה שלי ואת האופן בו היחסים הבין אישים מקבלים ביטוי חזותי.

מנחה: מלי דה קאלו

  • שמונה ציורים על בריסטול תלויים על הקיר במאונך, ארבעה על כל קיר. באמצע חלונות עם נוף לים ומגדלים בתל אביב
  • שישה ציורים על בריסטול תלויים על הקיר במאונך. מימינם חלון עם נוף של תל אביב
  • שישה ציורים על בריסטול תלויים על הקיר במאונך
  • ציור על בריסטול של שתי דמויות גברים עומדים בחושך עם אורות מאחוריהם לבושים חולצות לבנות. הדמויות מחוקות חלקית בעזרת טשטוש הצבע במריחה
  • שני ציורים על בריסטול: בימין שתי דמויות גבר ואישה יושבות בשולחן בשמאלי אישה יושבת על ספה וחבקת ילד או ילדה קטנים. הדמויות מחוקות חלקית בעזרת טשטוש הצבע במריחה