תמר שפרונץ

מעשה כשל

טכניקה: פיסול וצילום

אני קונה חומרים, מנקה, מסדרת, חותכת, מבשלת, מחכה זמן רב עד שזה מוכן לאכילה, ואז אני אוכלת במשך 10 דק'. בישול שלקח שעות, בסוף נאכל בדקות ספורות. והטעם? בכלל לא קרוב למה שציפיתי. התכלית לא ברורה.

העבודה על הפרויקט החלה במחשבה על מטרות, תהליכים ותכליתם של הדברים היומיומיים. כל אותם הדברים שאנו מתכננים, חושבים, מנתחים, אך בסוף לא יוצאים כמו שאנו מעוניינים שיהיו.

אני עובדת עם חומרים שאני מוצאת ואוספת, מהם אני בוראת אובייקטים ״כושלים״ – כאלו שכל מה שמחזיק אותם זה הם עצמם, וגם זה בקושי. דרך הבניה וההצבה של האוביקטים האלו במרחב אני מתבוננת על תכליתה של העשיה האמנותית, ועל התהליכים שדרכם היא נוצרת. מעניינים אותי הרגעים שבהם המציאות בוראת משהו ללא כוונה, סוטה מדרכה המוכרת, ומייצרת פנטזיה אודות אפשרויות אחרות להתבוננות, לקריאה ולהבנה של העולם. 

מנחה: מיכל בראור

  • אוהל סיירים ללא בד במרכז הצילום, יש צילום קטן ברגל הימנית של האוהל ועוד פסל עץ קטן מאחוריו, בצמוד לפינת החדר.
  • בד שחור מתוך בפינת החדר, לכיוון הצופה, בצד ימין שתי חלונות ארוכים ובתחתית שלהם יש חתיכות עץ בצבע אדום, צילום אפור עם פסל מעץ קטן תלוי עליו בצד ימין על הקיר.
  • צילום לאורך תלוי על פס פלסטיק לאורך הקיר, הצילום בצד שמאל של התמונה, בצילום בצבע של עץ.
  • חלל פתוח, חלונות מצד שמאל, נראה צילום תלוי על הקיר בחלק התחתון שמאלי, אוהל הדומה לאוהל סיירים אך ללא בד במרכז החלל, בד שחור מתוך בפינה וסוגר אותה, צילום לאורך בצבע אפור עם בית מעץ תלוי ממנו בצד ימין של הצילום.